Islam: religia czy ideologia?

Islam religia czy ideologia 3

Zapytajcie muzułmanów – oni Wam powiedzą…

Zarzucają Wam rasizm, bo nie chcecie islamizacji Polski, przecież nie chodzi o to, że my czujemy się lepsi niż muzułmanie, chodzi o to, że to właśnie muzułmanie uważają się za lepszych od reszty, to właśnie oni chcą zmusić resztę świata, aby przyjęła ich światopogląd i dlatego są rasistami, i dlatego ich nie chcemy.

Rasizm kojarzy nam się z dominacją jednej rasy nad drugą. Jednak to nie zawsze odmienny kolor skóry jest powodem, dla którego jedni ludzie czują się lepsi od innych. Równie często jest to status majątkowy, a także wyznawane przez kogoś poglądy. I chociaż muzułmanie szczycą się, iż ich religia nie rozpoznaje koloru skóry, to jednak każdy z nich ma obowiązek uznawać, że należy do grupy wybranych, a reszta ludzi skazana jest na potępienie. Muzułmanin postrzega Cię jako kogoś gorszego ze względu na Twoje poglądy, ze względu na Twoją kulturę i wreszcie ze względu na Twoją religię – to też rasizm, w najczystszej postaci.

To islam nie toleruje żadnej innej religii, to islam nie toleruje naszej kultury, to islam chce nas zniewolić i taka jest prawda o islamie. Prawda, którą w jawny, bezpośredni sposób muzułmanie nam mówią. Oni tego nie ukrywają. Mówią to głośno i brutalnie, wykrzykując nam to w twarz. Dlaczego mamy być na to głusi?

Muzułmanie manifestują swoją inność i narzucają ją reszcie, żądając, aby cały świat dopasował się do ich wymagań. W islamie nie istnieje wolność słowa, demokracja i tolerancja, dlaczego więc my mamy ich hołubić, dlaczego nasz europejski dorobek i to, z czego jesteśmy tak dumni jako wartości europejskich ma zostać zaprzeczone przez ludzi, którzy programowo te wartości negują. Dlaczego w naszej pięknej, wolnej i tolerancyjnej Europie mamy przyjmować tabuny rasistów, dążących do zanegowania naszego wielowiekowego dorobku?

Prawie wszystkie wypowiedzi imamów tchną duchem rasizmu, dążącym do wykazania, iż cała społeczność zachodu, a szczególnie chrześcijanie, są ludźmi gorszymi, którzy powinni podporządkować się islamowi albo jako napiętnowany gorszy rodzaj człowieka, albo wręcz niewolnika.

To islam dąży do zbudowania jednego mega państwa, super kalifatu obejmującego całą ziemię, w którym będzie obowiązywać tylko jeden rodzaj ideologii. Czyż nie przypomina to innych zachłannych i agresywnych ideologii, czyż tego samego nie mówili faszyści, czyż tego samego nie mówili komuniści?

Większość badaczy definiuje nazizm jako formę skrajnej prawicy. Nie jest to jednak zgodne z definicją twórcy systemu. Adolf Hitler przedstawiał nazizm jako ideologię, która nie jest ani prawicowa, ani lewicowa, lecz synkretyczna. Hitler w Mein Kampf atakował zarówno niemieckich polityków lewicowych, jak i prawicowych. Naziści znaleźli się po Pierwszej Wojnie Światowej pod silnym wpływem takich poglądów, jak nacjonalizm, pogarda wobec traktatu wersalskiego oraz antymarksizm, antyliberalizm i antysemityzm. Początkowo po wojnie niemieccy nacjonaliści byli zdominowani przez monarchistów. Jednak jej młodsze pokolenie związane było z nacjonalizmem volkistowskim, który był bardziej radykalny i nie kładł nacisku na przywrócenie monarchii niemieckiej. Chcieli oni zlikwidować Republikę Weimarską i utworzyć nowe radykalne, silne państwo niemieckie, oparte na etyce walki, które mogłoby ożywić ducha roku 1914 związanego z ideą niemieckiej jedności narodowej (Volksgemeinschaft). Kluczem ideologii nazistowskiej był antysemityzm, a jego głównym nurtem był początkowo antymarksizm.

Hitler zachęcał kobiety do pozostania w domu, rodzenia dzieci. Polityka ta została wzmocniona przez nadawanie kobietom mającym czwórkę lub więcej dzieci – Krzyża Honoru Matki. Hitlerowcy uważali homoseksualizm za zniewieściały, zdemoralizowany i podważający męskość. Naziści umieszczali homoseksualistów w obozach koncentracyjnych.

I to o nas mówi się: naziści… Czy to my chcemy zbudować ogólnoświatowy Kalifat?  Czy to my chcemy sprowadzić kobietę do roli krowy rozpłodowej? Czy to my chcemy skazywać homoseksualistów na karę śmierci? Czy to my mówimy o jedynej słusznej idei?

Mówią o Was – jesteście szowinistami. Nie rozumieją, o czym mówią.

Szowinizm (fr. chauvinisme) – na ogół skrajna postać nacjonalizmu, głosi solidarność wszystkich grup społecznych danego narodu, a wobec mniejszości narodowych i innych narodów nakazuje przyjmować wrogą postawę. Wyrażenie pochodzi od Nicolasa Chauvin, żołnierza napoleońskiego z komedii Le soldat laboureur Eugene’a Scribe’a. Bohater tej opowieści był fanatycznie i naiwnie oddany Napoleonowi. W szerszym kontekście pojęcie to oznacza też wyolbrzymione, bezkrytyczne i niezreflektowane uczucie przywiązania do własnego gatunku, rasy, grupy społecznej, płci, narodu albo przywódcy oraz wyolbrzymianie ich zalet, a pomniejszanie lub negowanie ich wad, idące zazwyczaj w parze z, równie przesadnym i nieuzasadnionym, deprecjonowaniem innych oraz uznawaniem prawa do ich ujarzmiania. Pojęcie to bywa używane jako synonim dyskryminacji danych grup w danych dziedzinach, np. anglosaski szowinizm w filozofii nauki oznacza podejście ignorujące frankońskie osiągnięcia w filozofii nauki (Poincaré, Duhem, Bachelard), szowinizm generacji to przekonanie, że starsze pokolenie jest znacznie lepsze od młodszego, często też określenie to stosowane jest w kontekście dyskryminacji ze względu na płeć – seksizmu.

Zobaczcie, co się dzieje w dzielnicach wielkich stolic opanowanych przez muzułmanów. Chrześcijanin tam nie może bezpiecznie przejść, nie mówiąc o naszych kobietach – mogłyby zostać pobite, oplute, wyzwane od dziwek i najprawdopodobniej zgwałcone. Czy tak postępuje człowiek tolerancyjny, którego idee są związane z religią pokoju? Cóż islam ma wspólnego z duchem humanizmu, którym przesiąknięta jest nasza stara Europa, skoro nawet demokrację uważa za ideę z gruntu złą i zwalcza ją. Muzułmaninowi nie jest potrzebna demokracja – ma szariat.

Powiedzcie mi, Europejczycy, czy będziecie brali udział w kamieniowaniu kobiety przyłapanej na zdradzie, czy obetniecie waszym córkom łechtaczki i wargi sromowe, aby uchronić je przed mianem dziwki? Czy powrócicie do publicznych kaźni? To nie są ekstremalne przykłady. To rzeczywistość, by nie powiedzieć: codzienność państw muzułmańskich.

Powiedzcie mi, Europejczycy, co macie zamiar zrobić, kiedy mężczyzna w sile wieku zechce się ożenić z dziewięciolatką i skonsumować to legalne w islamie małżeństwo? Powiedzcie mi wreszcie, co zrobicie, jeśli muzułmanin postanowi obciąć głowę niewiernemu? To także nie są ekstremalne przykłady, myślicie, że to nieludzkie, myślicie, że to zezwierzęcenie, nie, kochani, to są właśnie odmienności kulturowe, i jeśli ich nie akceptujecie, to może jednak jesteście – ksenofobami, może jesteście szowinistami, a może Europejczykami?

Droga Pani z telewizji, zastanów się, kiedy rzucasz w twarz człowiekowi z ulicy takie oskarżenia. Ty wprawdzie będziesz sobie żyła w swoim domku za wysokim murem i będzie Cię bronił ochroniarz, ale w World Trade Center nie pracowali ulicznicy. Jeśli myślisz, że Twój śliczny świat z Twoimi ślicznymi poglądami będzie tak samo śliczny dla muzułmanina, zdziwisz się – pierwszy raz, kiedy nie poda Ci ręki, drugi raz, kiedy się dowiesz, dlaczego.

Islam był początkowo religią, ale krok po kroku zaczął się stawać ideologią. Teraz nie mamy już do czynienia z innością kulturową, z odmiennością duchowości, z religią. Mamy do czynienia z totalitaryzmem, z ideologią, która wykorzystuje religię, aby reszcie świata narzucić swą wolę. Mamy do czynienia z fanatyzmem ideologicznym, który jako narzędziem, jak każdy system totalitarny, posługuje się terrorem.

Jeśli wydaje się Wam to śmieszne, iż kolejna utopia próbuje podbić świat, chciałem przypomnieć, iż każda z nich ginie w morzu ludzkiej krwi. Tak zdychał faszyzm i tak zdychały różne komunizmy – od Azji, aż po Europę.

I oto mamy trzecią wielką światową totalitarną utopię – Islam.

Świat nie chce jej zobaczyć, nie może uwierzyć, że to totalitaryzm, próbuje przykryć go miękką kołderką poprawności politycznej. Ale trzeba po prostu zapytać muzułmanów, oni Wam to powiedzą – tak samo, jak mówili Wam to faszyści i komuniści: „Tak, jesteśmy wybrańcami, tak, chcemy zmienić cały świat, tak, będziemy walczyć i jesteśmy gotowi umrzeć dla naszej idei.

Leonard Jaszczuk

B
Co myślisz o tym artykule? Wyraź swoją opinię - zgrilluj tosta!
  • bardzo ciekawy-wypieczony tost (16)
  • w porządku-niezła grzanka (4)
  • potrzebny-smaczny tost (3)
  • średni-przeciętny tost (0)
  • nie podoba mi się-spalony tost (2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.