ProleteR – Curses From Past Times EP (muzyka Jazzy, Electroswing)

jukebox

Jestem Proleter (“proletariusz” w języku francuskim). Utrzymuję się z pracy w fabryce, a większość mojego wolnego czasu poświęcam muzyce. Pierwotnie byłem gitarzystą i grałem z wieloma różnymi zespołami zanim przeniosłem się do produkcji muzyki. Projekt Proleter urodził się 4 lata temu, bo miałem stare marzenie, aby abstrakcyjnie wyrazić hip-hop.

ProleteR

Wybrałem tę nazwę, ponieważ myślę, że dobrze opisuje mnie i moją obecną sytuację. Nie wybrałem jej ze względu na znaczenie polityczne, tylko dla  popularnej  we Francji nazwy. “Prol” (proletariusz, robol) jest z ludu z niższej klasy rodzajem galernika.

proleter (2)

Mój obecny cel to zrobić jak najwięcej koncertów, do końca tego roku. Poza tym lecę do Aten na dwa koncerty w ciągu kilku tygodni (3 i 4 lipca): to będzie mój pierwszy zestaw na żywo za granicą, a ja jestem bardzo podekscytowany. I robię jeszcze dwa koncerty w Paryżu.

ProleteR_03

Do tworzenia muzyki używam surowca, to znaczy próbek winylowych: wszystko zaczyna się w sklepie z płytami, na pchlim targu, słucham uważnie winyli i próbek, ciekawy, co wyłowi moje ucho. Potem w moim samplerze zaczynam próby wielu kombinacji z moim zbiorem, siekam próbkę, manipuluję dźwiękami, bawię się jak klockami, umieszczam szybki beat, bassline, i w tym procesie ujawnia się muzyka.

Proleter

jukebox2

B
Co myślisz o tym artykule? Wyraź swoją opinię - zgrilluj tosta!
  • bardzo ciekawy-wypieczony tost (0)
  • w porządku-niezła grzanka (0)
  • potrzebny-smaczny tost (0)
  • średni-przeciętny tost (0)
  • nie podoba mi się-spalony tost (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.