H.R. Giger nie żyje – oświadczenie rodziny

H.R. Giger nie żyje 6

Wtorek, 13 th maja 2014

Oświadczenie w sprawie odejścia H.R. Gigera
Jak wielu z was już słyszało ,  Hans Ruedi  Giger , znany światu jako HR Giger , zmarł wczoraj w wieku 74 lat . Jesteśmy absolutnie załamani po stracie tego kochającego męża , bezinteresownego przyjaciela, i niezwykle utalentowanego artysty .

On naprawdę był jedyny w swoim rodzaju , w swoim rzemiośle , dla jego przyjaciół i jego rodziny . Jego ciepła osobowość , niesamowita hojność, i ostre poczucie humoru , było w opozycji z wszechświatem , co przedstawiał w swojej sztuce .

Chcielibyśmy wyrazić naszą wdzięczność dla wspaniałych wyrazów współczucia , które zostały napisane po śmierci HR Giger . Te miłe słowa i docenienie jego kunsztu nadal karmią i podnoszą nasze serca w tym najgorszym z czasów. Wiedzieć, że jego sztuka była inspiracją i rozrywką dla tak wielu ludzi jest niewyobrażalnym komfortem .

Giger unikał rozgłosu , wolał aby jego prace mówiły za niego , był bardzo wdzięczny za każdy komplement jaki otrzymał , a wiemy , że będzie zaskoczony , że nadal jest przedmiotem pochwał .

Naszym priorytetem powinno teraz być , aby wspierać żonę artysty Carmen Maria Scheifele Giger i dalszą jego rodzinę , prosimy o poszanowanie naszej prywatności w tym czasie , byśmy mogli opłakiwać naszą stratę, naszego ukochanego Hansa Ruedi .

H.R. Giger ur. 5 lutego 1940 w Chur w Szwajcarii.

Zawsze ubierał się na czarno, a w domu, w jednym z pokoi, który nie posiadał okien, urządził swój pokój zabaw.

W roku 1963 przeprowadził się do Zurychu, gdzie studiował w Szkole Sztuki Użytkowej na wydziale projektowania wnętrz oraz projektowania przemysłowego. Rok później stworzył swoje pierwsze prace, głównie w tuszu i farbie olejnej. Po pierwszej wystawie w 1966przyszły kolejne i wkrótce Giger otrzymywał tak wiele zamówień, że mógł całkowicie oddać się sztuce. Krótko po tym odkrył farbę w sprayu, dzięki której wykreował własny, unikatowy styl. Międzynarodowa publiczność po raz pierwszy usłyszała o nim w 1971, kiedy to wydał swoje pierwsze portfolio.

Twórczość Gigera jest często określana jako „biomechaniczna”, jako że świetnie opisuje istotę XX wieku, charakteryzującego się zdumiewającym postępem technologicznym. Prace Gigera pokazują w jaki sposób ów postęp zniewolił ludzkość, zmuszając ją do życia w symbiozie ze światem maszyn. Wiele jego prac przedstawia okropny świat przyszłości, zniszczony przez nuklearne opady – świat beznadziejnej alienacji, pozbawiony ludzi i zwierząt, zdominowany przez bezduszne wieżowce, plastik i stal.

Pierwszym projektem filmowym zleconym Gigerowi było wykonanie szkiców do filmu „Diuna”. Wziął również udział w realizacji filmu Ridleya Scotta „Obcy – ósmy pasażer Nostromo”. Jego wkład do filmu został 14 kwietnia 1980 nagrodzony Oscarem za Najlepsze Efekty Wizualne.

Prace Gigera można również znaleźć w branży muzycznej. Artysta projektował okładki albumów, zaprojektował statyw na mikrofon, a także sygnował limitowaną edycję gitar Ibanez.

Zmarł 12 maja 2014 roku w wyniku obrażeń doznanych po upadku ze schodów.

H.R. Giger nie żyje 1H.R. Giger nie żyje 2H.R. Giger nie żyje 3H.R. Giger nie żyje 4Źródła:

Wikipedia

B
Co myślisz o tym artykule? Wyraź swoją opinię - zgrilluj tosta!
  • bardzo ciekawy-wypieczony tost (0)
  • w porządku-niezła grzanka (0)
  • potrzebny-smaczny tost (0)
  • średni-przeciętny tost (0)
  • nie podoba mi się-spalony tost (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.